S3 – Průzkumy, Audity, Odhady

TEL: +420 776 777 200

Due diligence před koupí nemovitosti

Due diligence

Due diligence před koupí nemovitosti

Kupujete nemovitost? Znáte její skutečný stav a hodnotu? Zjistěte důležité informace o kupované nemovitosti díky due diligence.

Co je to due diligence?


Due diligence je výhodné utvořit před koupí vaší nové nemovitosti. Proces due diligence zahrnuje sběr a analýzu informací o vaší kupované nemovitosti, které jsou třeba k posouzení jejího současného stavu a finanční hodnoty.

Jak se due diligence provádí?


Prvním milníkem v procesu due diligence je získání veškerých podkladů a dokumentů, které souvisejí s analyzovanou nemovitostí. Příkladem podstatných dokumentů může být např. kupní smlouva, nájemní smlouva, stavební povolení anebo účty za provedené rekonstrukce či finanční sumáře. Tyto dokumenty posléze důkladně analyzujeme tak, abychom zjistili, že nemovitost existuje v mezích platných zákonů a nařízení.

Druhým krokem je samotná fyzická prohlídka objektu. Zde detailně posuzujeme stav nemovitosti, stav interiéru a přidruženého vybavení, které k objektu patří. Součástí tohoto kroku je také průzkum inženýrských sítí – v objektu detailně prozkoumáme elektroinstalaci, plynovod či vodovod.

Administrativa je nezbytným krokem


Separátně k výše uvedenému pro vaši nemovitost provedeme průzkum ve veřejných rejstřících, případně přímo v katastru nemovitostí. Díky naší analýze zjistíme, zda náhodou není vámi kupovaná nemovitost zatížena exekucemi anebo určitým typem zástavního práva (nejčastěji tzv. věcným břemenem).

Proč si nechat udělat due diligence?


Víme, že proces tvorby due diligence je časově, fyzicky a finančně náročný, nicméně jeho existenci při kupování nemovitosti nepodceňte! Due diligence minimalizuje rizika vaší investice. Díky včasně provedenému due diligence předejdete nečekaným problémům a zbytečným finančním nákladům v budoucnosti.

Jsme specialisté na tvorbu due diligence. Ke každé zakázce přistupujeme striktně individuálně. Pomůžeme vám snížit případná nežádoucí rizika a zajistíme vám procesně hladký a úspěšný nákup nemovitosti. Kontaktujte nás pro více informací.

Kategorie

Nejnovější příspěvky

Sledujte nás